Radoslaw Pujan

Album "KOBIETY"


Main Prints Blog Author Dark
-->
"[...]Sztuka, zamiast być próbą propagandową różnych „izmów”, powinna znów zacząć uwodzić. Uwodzić jak piękna kobieta, uwodzić jak muzyka czy jak zdjęcia Radosława Pujana. Mnie te zdjęcia uwiodły. Są jak elementy erotycznych snów i marzeń zamknięte w klatkach czarno-białych kadrów. Niczym ponadczasowy czar nostalgicznych romansów, które chcielibyśmy przeżyć, ale jesteśmy za mało wyrafinowani i eleganccy. Jest w nich wreszcie kojący spokój i wyciszenie, i poezja.[...]" - Rafal Olbinski
Odkryj czar precyzyjnie wyselekcjonowanych fotografii, ktore stworzylem podczas swojej wieloletniej pracy.
Zanurz sie w wymyslone przeze mnie swiaty, ktore zarejestrowalem na negatywie. Znajdziesz tam osobiste oraz intymne obrazy, ktore zrealizowalem chcac uwiecznic kobiety ktore kocham, cenie i z ktorymi mialem sposobnosc pracowac.
Okolo 100 fotografii Kobiet - portret, moda, zmyslowa nagosc, wszystkie czarno biale zdjecia zebrane razem tworza 136 stronicowa ksiazke.
W tym albumie fotograficznym staralem sie ukazac rozne niuanse i stany kobiecosci, ktore niejednokrotnie probowalem zglebic. Od delikatnych, emocjonalnych, przez demonstrujace sile, az do uwodzicielskich a nawet erotycznych.
Obrazy te opowiadaja drobne historie przedstawionych na nich kobiet. Czesto w formie graficznej, innym razem w bardziej gleboki i sensualny sposob. Mieszam w owych opowiesciach lekka narracje z glebokimi emocjami, ktore znajduje u kobiet, oraz ich jakze zachwycajaca zmyslowosc. Jest to moja proba dotkniecia skomplikowanej natury kobiet, i ukazania jej jednoczescie z ich obezwladniajaca gracja i niedoscignionym pieknem.

Specyfikacja techniczna
Pierwsze wydanie, pazdziernik 2018
Format: 240x320mm, twarda okladka
136 stron, druk offsetowy, papier 150gsm
ISBN 978-83-7576-380-S
Sklad, wydruk i oprawa: Bosz

Produkcja ksiazki
Proces powstawania albumu mozna zobaczyc TUTAJNauka liczb